Obraz

Wytrwałość rodzi się z wytrwałości

Wytrwałość rodzi się z wytrwałości

Mało piszę na blogu, bo większość publikuję na www.facebook.com/Projekt440km. Siła przyzwyczajenia. Jestem w podróży po polskim wybrzeżu. Przeszłam już 300 kilometrów plażą. Wpis z czwartku 15 sierpnia 2013 zamieszczam też tutaj. Niteczka Chłapowo-Kuźnica/15 kilometrów po piasku.

Dzisiaj cudem dnia codziennego lecz świątecznego znalazłam przytulisko w przyczepie kempingowej Pana Pawła w Kuźnicy dzięki działaniom kilku osób, między innymi małżeństwa z Kuźnicy, których imion nawet nie poznałam! Bezimienna bohaterka i bohater mojego dnia! Dzięki Sebastian, Kuba, Jarek za pomoc w poszukiwaniu noclegów. Rano deszcz a potem piękne słońce. No to jestem na Półwyspie. Oprócz mnie są tu wszyscy. Każdy mały skrawek przestrzeni zajęty. Brak wolnych pokoi, sznury samochodów i pełna latawców zatoka. Oto kolejny długi weekend. Dowiedziałam się o nim wczoraj ponieważ w podróży moje odczuwanie czasu jest inne. Hm zastanawiam się czy poza podróżą też nie jest inne? Czas to wielki temat. Kiedyś o takich sytuacjach przypominał mi mój tato, ale kiedyś skończyło się 7 lat temu. Śmierć to także jest wielki temat. Wczoraj obejrzałam film o Miłoszu a dzisiaj dowiedziałam się o śmierci Mrożka. Eh, czas i śmierć. Miłosz cudownie się chichrał w tym filmie takim go nie widziałam wcześniej. Przeczytał też zdane z Heraklita, które sobie zapisałam: "Nawet śpiąc pracujemy nad stawaniem się świata". I dzisiaj jeszcze zainspirowana znalazłam to:
Żeby przez krótką chwilę nie było śmierci 
I czas nie rozwijał się jak nitka z kłębka rzuconego w przepaść
(Ogród ziemskich rozkoszy, Jeszcze ziemia) 
Myślałem, że wybłagam zatrzymanie czasu 
Ale uczę się zgody, jak przede mną inni. (Stół II,) 
I jeszcze ...."wytrwałość rodzi się z wytrwałości..., i tylko sztuka potrafi zachować to co przeżyliśmy". Jutro niteczka z kłębka rozwinie się w kierunku Helu, na którym nie mam noclegu a w Jastarni śniadanie zjemy już razem z Anią i Tymkiem. I co jeszcze Agnieszka tu jedzie z Krakowa niespodziewanie, spontanicznie, sympatycznie. Dobre życie kota:-)

Obraz

Facebook