Obraz

Obiecuje sobie - poznać siebie

plaża

Obiecuje sobie - poznać siebie

Wróciłam!

Wróciłam znad morza!

Wyszłam z jaskini!

Jestem i obiecuje!

...być przy sobie, znaleźć czas na zadawanie pytań i spokojne czekanie na przyjście odpowiedzi.

Czym jest czas jaskini? Wycofaniem się ze świata, z aktywności, działań, intensywności kontaktów. To czas bycia, nie działania, żegnania tego co odeszło, zamykania starych spraw, planowania nowych. Witaj jesieni! Witaj smutku! Tak jesień sprzyja siedzeniu w jaskini. Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby być niedźwiedzicą, która zasypia na zimę, a budzi się wiosną wydając na świat młode (nowe pomysły, działania, idee). Coraz bliżej mi do życia zgodnie z rytmami natury. 

Siedząć w jaskini zadałam sobie pytania? Co dalej? Jaką ścieżką chciałabym pójść? Z kim? Jak? W czasie czekania na odpowiedzi towarzyszyła mi książka T.Terzaniego "Koniec jest moim początkiem". Piękna, wzruszająca - o schyłku życia na schyłek lata.

I co? Czy jestem gotowa na poznanie siebie? Czy jestem gotowa na zmianę życia które wiodę? Czy jestem gotowa zmienić się wewnętrznie?

Umiejętność zadawania pytań i cierpliwość w poszukiwaniu odpowiedzi, a także akceptacja ich braku:-)

Dostałam w tym czasie także piękne prezenty. Przyszły akurat wtedy kiedy zadałam sobie pytanie?

Co wnoszę od siebie do świata?

I ciach. Są odpowiedzi, dają nadzieję, wzruszenie, potwierdzenie, inspirację. Dzień po dniu - 3 dni, 3 spontaniczne wiadomości. Dziękuję Wam kochane kobiety!

"...parę słów, z pozoru luźna rozmowa, ale wiele mi dały. Masz dar. Potrafisz swoimi słowami dodać człowiekowi wiary w siebie i motywacji i zmienić perspektywę"

"...nawet nie wiesz, jak bardzo wpłynęłaś na moje spojrzenie na życie. Przyczyniłaś się do tego, że zaczęłam bardziej słuchać siebie, swojej intuicji, swoich pragnień. Robiłaś to mimochodem"

"...nasze rozmowy i rozważania były dla mnie bardzo ważne, otworzyły nowe spojrzenie na siebie, nową prawdę o sobie były zaczynem nowego zrozumienia"

No i wiem, dostałam odpowiedz pójdę dalej ścieżką inspirowania...zacznę spotkania inspiracyjne dla kobiet. 1:1, oczy w oczy, kontakt w kontakt. Przyszłości nadchodzę! Powoli - jesiennie, nieśpiesznie, z uwagą się staram być. Blisko wszystkiego co jest...radości, smutku, złości, wzruszenia, zdziwienia. Mam dobre życie i tego Wam też życzę:-) A jutro moje urodziny.

P.S. Obiecuję sobie wpisy na blogu raz na tydzień:-)

 

 

 

Obraz

Facebook