Obraz

Joanna Pawlik

Ekstrawertyczka, otwarta na ludzi i wszystko co nowe. Poczucie humoru to jej mocna strona, bliskie osoby mówią, że jest nieco zwariowana. Artystka sztuk wizualnych pochodząca z artystycznej rodziny. Ukończyła malarstwo na ASP. Od kilku lat zajmuje się filmem i fotografią. Jej najważniejsza życiową rolą jest rola mamy dwójki chłopaków pięcio i trzynastolatka.  Na drugim miejscu jest sztuka, dla której wykrada każdą wolną chwilę i z której nigdy w życiu by nie zrezygnowała. Kręci ją proces twórczy, i emocje które mu towarzyszą. W fotografii lubi pracę z ludźmi w malarstwie samotność. Podczas kulminacyjnego momentu pracy twórczej bardzo się stresuje ale określa ten rodzaj emocji jako uwalniający. Poprzez fotografię otwiera ludzi na inność ciała i jego atrakcyjność w inności. W malarstwie lubi mroczne klimaty, choć paradoksalnie wiele jej obrazów jest pełnych światła i jasnych barw. Uwielbia podróżować bo jest ciekawa świata i innych kultur. Jest naprawdę szczęśliwa, kiedy dzieli się z ludźmi swoją twórczością. Twórczość Joanny Pawlik oscyluje pomiędzy zagadnieniami społecznych mechanizmów wykluczenia a osobistymi przestrzeniami odczuwania. Jest artystką skupiającą się na badaniu własnych emocji, odnajdywaniu porozumienia pomiędzy rolami artystki i matki, dla której własne doświadczenia i życie wewnętrzne stają się materiałami, z których buduje swoje projekty.

Wystawiała swoje prace w: Meksyku, Anglii, Francji, Słowenii, Norwegii, Austrii, Niemczech. Laureatka nagród, wyróżnień oraz stypendiów, m.in.:Lexmark European Award w 2003 Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu innych stypendiów twórczych m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Prace w kolekcjach: Bunkra Sztuki w Krakowie, kolekcji Piotra Bazylki i Krzysztofa Masiewcza  oraz w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Współpracuje z Czarną Galeria w Warszawie oraz z Małym Klubem Bunkra Sztuki w Krakowie

Obecnie pracuje nad projektem Pocztówki / praca w procesie. Jej ostatnim projektem była Ekonomia utraty, prace z tego projektu były m.in. pokazywane w Bunkrze Sztuki w ramach wystawy Balans w 2010 roku.

Obraz

Facebook