Obraz

Życie zmienia się w sekundę!

Życie zmienia się w sekundę!

Znacie to uczucie? Siedzicie sobie, albo stoicie, może jedziecie gdzieś. Macie swoje plany. Na dzień, tydzień, baa może na rok aż... I w jednej sekundzie wszystko się zmienia. Spotkania odwołują się, plany zmieniają. Pozostaje ta chwila. Niepokój, strach, lęk, obawa.

"Wszystko, co jest mi drogie, oraz wszyscy, których kocham, mają naturę zmienności. Nie ma ucieczki przed rozstaniem z nimi".

Thich Nhat Hanh "Świat w naszych rękach"

To jeden z moich ulubionych buddyjskich autorów i jego sposób na oswajanie natury lęku. Codzienna praktyka Pięciu Przypomnień, to jedno z nich.

Uff, na szczęscie dzisiaj nie rozstałyśmy się. Ci/Te którzy mnie znają wiedzą, że niezwykłym uczuciem darzę kotkę o imieniu Maniana. Żyjemy już ze sobą 13 lat. Maniana wczoraj miała urodziny a dzisiaj spadła z 4 piętra.

Poszukiwania, telefony, taksówki, weterynarz, dodatkowe wydatki, ekwilibrystyka życiowa, 3 godziny bez oddechu.

Żyje.

I teraz żyją obok siebie dwie rekonwalescentki. Ja i Maniana. Co mi się zdarzyło? Ja wpadłam pod jeepa. Maniana spadła z balkonu.

Uważajcie na nieuważnych na drodze kierowców i zasłońcie balkon siatką.

A pomiędzy wdechem i wydechem powtarzajcie: "Wszystko, co jest mi drogie, oraz wszyscy, których kocham, mają naturę zmienności. Nie ma ucieczki przed rozstaniem z nimi".

Ta chwila jest piękna. Maniana śpi na moim łóżku:-)

P.S. Dziękuję Marcie za wsparcie w leczeniu Maniany!

P.S.2 W piątek na moim balkonie montuję siatkę!

P.S 3 Wpadnięcie pod jeepa to metafora!

 

 

Obraz

Facebook